مستند مقایسه تاثیر 30 روزه استفاده از “سیگار” و “ویپ” روی بدن

استفاده از دستگاه های ویپ و سیگار الکترونیکی (در صورتی که از دستگاه و مایع های اورجینال و اصلی استفاده شود) بسیار کم خطر تر و کم ضرر تر از سیگار و قلیون کشیدن هستش. این که ضرر استفاده از این دستگاه ۹۵٪ کمتر از سیگار کشیدنه توسط دانشمندان به اثبات رسیده، اما این حرفایی که میشنویم مثل “آقا مواد شیمیایی دارید میکشید، اگه خوب بود تلویزیون اعلام نمیکرد مضره، همون سیگار بهتره و فلانی بهمون گفته ریه ها آب میاره و … ” .

به نظرتون این نظر های غیرحرفه ای از کجا میاد؟

ما بهتون میگیم، خیلی از این حرفا که شایعه است و بین افرادی که اطلاعاتی ندارن فقط دهن به دهن شده، اما چرا تو دنیا حتی به طور مثال  تو کشور ایالات متحده، مخالفت هایی برای ویپ و استفاده از اونها وجود داره؟ دلایل زیادی داره اما از مهمترین دلایلش میشه به سود بسیار زیاد تولید سیگار در همه ی دنیا اشاره کرد! تقریبا یکی‌از بزرگترین بیزینس های هر کشوری، تولید و فروش سیگار هستش. سیگار به شدت مافیایی و افراد بسیار پولدار و قدرتمندی (حتی افرادی معروفی مثل دونالد ترامپ) از این بیزینس سود زیادی به دست میارند. به نقل از مستند یورونیوز، حتی شرکتهای تولید دارو‌هم با صنعت ویپ و سیگار الکترونیکی میجنگن! البته همه این مسائل پشت پرده اتفاق میوفته. همونطور که میدونید در همه جای دنیا صنعت سیگار الکترونیکی در حال گسترش هستش و این نگرانی رو برای ذینفع های تولید سیگار و تنباکو‌ به وجود میاره که به زودی سودهای میلیارد دلاری اونها کم خواهد شد.
‎حالا ممکنه از ما بپرسید که ما از کجا بدونیم که شما درست میگید؟ تنها کاری که باید بکنید اینکه کمی عاقلانه تحقیق کنید. به طور مثال مستند کامل بی بی سی که راجع به مضرات و معایب ویپ هستش رو تماشا کنید. اگر دوست دارید خودتون قضاوتی انجام بدید، این مستند رو کامل تماشا کنید تا به شما به طور علمی کم خطر تر بودن ویپ و استفاده از سیگارهای الکترونیکی اثبات شه.

شما میتونید تمام مستند و مقالات علمی راجع به معایب یا مزایای استفاده از سیگارالکترونیکی و یا همان ویپ رو در مرکز آموزش مطالعه کنید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به راهنمایی نیاز دارید؟
×

فهرست